Szabó Márton egyéni és csapat versenyben is sikeresen szerepelt nemzetközi kémia versenyeken

2022-ben Kína rendezte meg az 54. Nemzetközi Kémia Diákolimpiát online formában. Gimnáziumunk tanulója, Szabó Márton, a 84 ország 326 versenyzője közül az 54.helyen végzett, így a szervezők ezüstéremmel díjazták.

A versenyen résztvevő diákokat Magyarfalvi Gábor és az ELTE-TTK oktatói készítették fel.

Balról jobbra: Szabó Márton, Nemeskéri Dániel, Papp Marcell Imre és Saracco Lucio

Az 5. Nemzetközi Kémia Tornát Budapesten rendezték meg hat ország, nyolc csapatának részvételével. Magyarországot két hat fős csapat képviselte, melyek egyikének, a Hungarian Team Red tagja Szabó Márton volt. Marci csapata a 2. helyen végzett, ezüstéremmel gazdagodott.

A magyar csapatok felkészítését Botlik Bence Béla, Buzafalvi Dénes és Formanné Kiss Andrea irányította.

A magyar delegáció, balról jobbra: hátsó sorban a Hungarian Team Red (Ágoston Barbara, Sótonyi Adrienn, Járay-Vojcek Hanna, Cserneczky Balázs, Saracco Lucio, Szabó Márton); középső sorban a felkészítők (Botlik Bence Béla, Formanné Kiss Andrea, Debreczeni Dorina, Buzafalvi Dénes); első sorban a Hungarian Team Green (Ódé Bence Levente, Lawson Richard Hanh, Temesvári-Nagy Levente, Skenderovic Szonja, Hegedűs Márton, Zsoldos Tamás)