Pályaorientációs Nap a Péter András Gimnáziumban

A pályaorientációs nap célja, hogy diákjaink minél megalapozottabban és időben felkészüljenek a továbbtanulásra, jövőbeni döntéseikhez kellő mennyiségű és minőségű információt tudjanak gyűjteni. Vendégeink voltak a Honvédség és a Készenléti Rendőrség mellett meghatározó felsőoktatási intézmények képviselői, mint az ELTE, a Szegedi Egyetem több tanszéke, a Debreceni Egyetem, a Nyíregyházi Egyetem és a Gál Ferenc Egyetem kari képviselői. Beszéltek az átalakuló felsőoktatási felvételi rendszer intézményi sajátosságairól, az egyetemeken zajló szakmai munkáról és az egyetemi lét különlegességéről. Diákjaink egy része látogatást tett a Polgármesteri Hivatalban, a Tűzoltóságon, a Mentőszolgálatnál és a Hotel Szeghalomban. Ezeken a helyszíneken tájékoztatást kaptak az ott folyó munka jellegéről és bepillantást nyertek a mindennapi munka folyamatába is.

Sok élménnyel, tapasztalattal gazdagodtak diákjaink.

Köszönjük az említett intézmények, vállalkozások vezetőinek, szakembereinek, hogy az információk megosztásával segítették tanulóinkat a jövőjük szempontjából fontos döntések meghozatalában.