Területi szépkiejtési verseny

Iskolánkban 2022. október 19-én az idegennyelvi hét keretében Területi szépkiejtési verseny zajlott angol nyelvből. Az I. kategóriában az általános iskolák 6-7-8. évfolyamos tanulói indulhattak, a II. kategóriában középiskolások.. Az első fordulóban egy maximum 3 perces szabadon választott memoritert mondtak a versenyzők, majd a második fordulóban az általános iskolás korosztály versenyzőinek egy rövid prózai szöveget kellett szépen, kifejezően felolvasni, a középiskolások pedig megadott szavak segítségével beszéltek a környezettudatosság fontosságáról.

A versenyzők nagyon színvonalas felkészültségről tettek tanúbizonyságot. A második kategóriában három első helyezés született. Ezek a versenyzők memoriterként saját angol nyelvű alkotásukat adták elő.

Angol nyelv első kategória:

I. helyezett Kovács Jázmin Renáta
(Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő)

II. helyezett Szeleczki Hanna
(Tüköry Lajos Általános Iskola, Körösladány)

III. helyezett Berke Áron
(Tildy Zoltán Általános Iskola, Szeghalom)

Angol nyelv második kategória:

I. helyezett Aradi Gerda
(BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium, Békéscsaba)

I. helyezett Kis Balázs Sándor

I. helyezett Petrovszki Sára