Gyászhír

Mély megrendüléssel értesültünk róla, hogy a közelmúltban elhunyt Frenyó Zoltán, aki 100 esztendős korával haláláig gimnáziumunk legidősebb öregdiákja volt. Őt követve ez most jóbarátjára, a gimnázium első igazgatójának fiára, a 99 éves Nagy Miklósra szállt át.

Frenyó Zoltán dévaványai diákként járt a Sárrét Gimnáziumába.  1941-ben érettségizett (Breznyánszky Aladár volt az osztályfőnöke, Nagy Miklós az osztálytársa, haláláig a legjobb barátja volt), majd az érettségi után a Műegyetemen végzett, ahol szintén Nagy Miklóssal tanultak. Ők ketten Drezdában is együtt voltak ösztöndíjasok. Itt élték át  1945. február 13–15. között a „hírhedt” bombázást is.

És milyen a sors: Nagy Miklósék amikor eladták a lakásukat Sarasotában, a vevő egy amerikai pilóta volt, aki bombázott Drezdában…(ő egy napon született Nagy Miklóssal 1923-ban)

Frenyó Zoltán olyan öregdiákunk volt, aki utolsó leheletéig ragaszkodott a gimnáziumhoz, Szeghalomhoz, a Sárréthez.

Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Lengyel József